czwartek, 24 grudnia 2015

Świąteczne życzenia po gruzińsku


O gruzińskich zwyczajach bożonarodzeniowvch pisałam już kilka razy (zapraszam TUTAJTUTAJ), dzisiaj więc przypomnę tylko, że w Gruzji te święta obchodzi się nie teraz, w grudniu, a dopiero w styczniu, bo w kwestiach religijnych obowiązuje tutaj kalendarz prawosławny. Jednak ja pozwolę sobie już dzisiaj złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku! A po gruzińsku życzenia te będą wyglądały tak:


გილოწავთ შობას ახალწელს, 
მრავალს დაესწარით !Autorka bloga wznosi świąteczny toast tradycyjnym gruzińskim rogiem :)


A dla wszystkich blogowych gości mam dzisiaj mały prezent, wielojęzyczny film z wierszem i życzeniami nagrany przez dziewczyny z Klubu Polki na Obczyźnie. Jeśli macie znajomych za granicą, będziecie mogli teraz zaszpanować znajomością życzeń bożonarodzeniowych w naprawdę dziwnych językach ;-) Serdecznie zapraszam!!!3 komentarze:

 1. Oj, oj! Było dać znać... i to znacznie PRZED 24.XII ;-)
  Idea przednia - a do tego tam Toja jak nie z rogiem to po turecku ...siedząc ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam do Pani olbrzymią prośbę.... Mój przyjaciel, z pochodzenia Gruzin, w sobotę bierze ślub, czy mogłaby Pani napisać tradycyjne życzenia w języku gruzińskim na taką okazję? Byłbym bardzo zobowiązany. Pozdrawiam Juliusz L.

  OdpowiedzUsuń
 3. Każdy kraj ma swoje obyczaje ;) Fajnie tak czasami dowiedzieć się o innej kulturze i jak to wszystko się odbywa w innych krajach ;)

  OdpowiedzUsuń